ABD Başkanı Trump Koronavirüsün Vuhan'da Bir Laboratuvardan Geldiğini Biliyorum Dedi

ABD Başkanı Donald Trump, ''Yeni tip koronavirüsün Çin'in Vuhan kentindeki bir laboratuvardan çıktığına ilişkin kanıtları gördüm ancak şu anda detay paylaşamayacağım'' dedi.

ABD Başkanı Trump Koronavirüsün Vuhan'da Bir Laboratuvardan Geldiğini Biliyorum Dedi
Koronavirüs laboratuvarda mı üretildi?

 

ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüsün dünyaya yayılmasında Çin'i ve Dünya Sağlık Örgütü'nü aşağıdaki açıklamalarla suçladı.

 

 

"Çin bunu kasıtlı olarak ya da yanlışlıkla yapmış olursa olsun araştırmacılarımız bu konuda çalışıyor. Size şu anda daha fazlasını söyleyemem" dedi.

Nobel Ödüllü Fransız Doktor Luc Montagnier de virüsün laboratuvardan çıkmış olabileceğini açıklamıştı. 

''Konu ile ilgili bu yazımıza bakabilirsiniz.''

 

 

ABD Başkanı Trump konuşmasına şu ifadelerle devam etti;

"DSÖ kendinden utanmalı çünkü Çin'in halkla ilişkiler ajansı gibi çalışıyor. Biz her yıl bu kuruluşa neredeyse 500 milyon dolar verirken, Çin sadece 38 milyon dolar ödüyor. Az ya da çok fark etmez. İnsanlar korkunç hatalar özellikle de dünyada yüz binlerce kişinin ölümüne yol açacak hatalar yaparken, DSÖ'nün bir bahanesi olamaz"

 

 

"Çin, benim tekrar başkan seçilmemi istemiyor"

''Çin ile bir ticari anlaşma imzaladıktan kısa süre sonra Kovid-19 pandemisi ortaya çıktı. Bu virüs Çin'de durdurulabilirdi. Şimdi tüm dünyada. Biz bu olanlardan mutlu değiliz"

ABD Başkanı Trump'ın rakibi Joe Biden'ın seçim çalışmalarının iyi gittiği ve rekabetin kıyasıya olacağı konuşuluyor.

''Muhtemel Donald Trump ve Joe Biden seçimi hakkındaki bu yazımıza bakabilirsiniz''

ABD Başkanı Trump politik sebeplerle ya da gerçekçi kanıtlara göre bu açıklamaları yapmış olabilir. Ancak farklı uzmanlar tarafından yeni tip koronavirüsün laboratuvardan çıkmış olabileceğinin söyleniyor olması Başkan Trump'ın açıklamalarının düşündürücü olduğunu belirtmemize yetiyor.

 

Kaynak 1 Kaynak 2 Kaynak 3