Cosmos Belgeseli Possible Worlds Adlı Yeni Sezonuyla Geri Döndü

13 bölümlük ilk sezonuyla seyircisini büyüleyen Cosmos: A Spacetime Odyssey belgeseli Cosmos: Possible Worlds adlı yeni sezonunun 9 Mart 2020'de yayınlanan ilk bölümüyle (Ladder to the Stars) geri döndü.

Cosmos Belgeseli Possible Worlds Adlı Yeni Sezonuyla Geri Döndü
Cosmos Belgeseli: Yeni Sezon Possible Worlds

 

Cosmos: A Personal Voyage

 

Cosmos: A Spacetime Odyssey (Bir Uzay Serüveni); Carl Sagan tarafından sunulan, Cosmos: A Personal Voyage belgeselinin devamı niteliğinde ekranlara gelmişti.

Cosmos: A Personal Voyage, hayatın kökeni ve kainatın yapısını merak uyandırıcı ve anlaşılır bir şekilde izleyicilere anlatan bir belgesel olarak, yaklaşık 500 milyona kişi tarafından izlenmiştir.

 

Cosmos: A Spacetime Odyssey

 

 

Cosmos: A Spacetime Odyssey belgeselinde yapımcı ve yazarlarının arasında eski serinin kamera arkasında oturmuş tecrübeli isimler de bulunuyordu. Belgeselin ilk cümlesi kendi sesiyle Carl Sagan'ın bir sözüydü;

''Kosmos, var olan, var olmuş veya var olacak her şeydir.'' Carl Sagan

2014 yılında yayınlanan ve 13 bölümden oluşan belgeselin sunucusu olan astrofizikçi Neil deGrasse Tyson, Carl Sagan'ın destek olduğu bilim insanlarından biridir.

Cosmos: A Spacetime Odyssey belgeseli, birbirinden etkileyici görselleri ve insanlık tarihini değiştirmiş önemli bilim adamları ve kaşiflerin hikayeleri ile sizi büyüleyecek. 13 bölümü bitirdiğinizde tekrar izlemeniz gerekebilecek kadar karmaşık, tabuları yıkıcı ve oldukça etkileyici bir yapım olduğunu düşünebilirsiniz.

 

Cosmos: Possible Worlds

Cosmos: Possible Worlds

 

Cosmos: Possible Worlds da önceki seri gibi 13 bölümden oluşuyor. İlk bölümü (Ladder to the Stars) 9 Mart 2020 tarihinde yayınlandı. Kaliteli anlatım ve görseller kaldığı yerden devam ediyor diyebiliriz.

Yeni sezon yine sizi bazı konularda sorgulatacak, evrene ve canlılığa hayran bırakacak...