Cüneyt Özdemir, Sevda Noyan'ı Anlaşamıyoruz Diyerek Yayından Aldı

Ülke TV'de konuk olduğu programda söyledikleriyle gündeme gelen Sevda Noyan, Cüneyt Özdemir'in Youtube kanalına katıldı. Cüneyt Özdemir, Noyan'ı "anlaşamıyoruz" diyerek canlı yayından aldı.

Cüneyt Özdemir, Sevda Noyan'ı Anlaşamıyoruz Diyerek Yayından Aldı
Cüneyt Özdemir, Sevda Noyan, Youtube, Yayından Aldı

 

Sevda Noyan, konuğu olduğu Ülke TV'de Esra Elönü'nün programınıda "15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Boş bulunduk. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır" sözleriyle toplumun her kesiminden büyük tepki toplamıştı.

 

Özür Dilerken Yine Tepki Topladı

 

Cüneyt Özdemir'in YouTube yayınan katılan Sevda Noyan, "Kimi üzdüysem özür dilerim, tekrar böyle bir şeye kalkışırlarsa, terliklerle insanlar tankların önüne atılacak mı sanıyorsunuz?" dedi

Cüneyt Özdemir'in, "Terlikle yürümeyecek derken neyden bahsediyorsunuz, silahınız var mı?" sorusu üstüne "O dönemde, herkes ne olduğunu şaşırdı. Elimizde hiçbir şey olmadan bir anda bir darbenin içinde bulduk kendimizi. Şu anda böyle bir şeye hazırlıklıyız. İlla ki silahtan bahsetmiyoruz, ruhen hazırlıklıyız, silah da gerekir, silah da olur gerekirse" dedi.

Daha sonra ''Benim ruhsatlı silahım yok ama karşıdaki sizi öldürmeye geldiğinde siz ne yapacaksınız? Ben elimde ne varsa savaşırım. Bunun örneklerini görmedik mi?" sözlerini kullandı.

Cüneyt Özdemir bu sözlerin üstüne "Anlaşamayacağız" diyerek Sevda Noyan'ı yayından aldı.

 

İşte O Anlar

 

Daha sonra Cüneyt Özdemir şu açıklamaları yaptı:

"Uyduruk bir şey çıktı. Canan Kaftancıoğlu bir şey demiş de… 'Demedim' diyor. Kemal Kılıçdaroğlu diyor ki 'Demedim, böyle bir şey ima bile etmedik' diyor bu insanlar. Gelinen noktada biz de silahları hazırlıyoruz gibi cümleler çıkıyor. Böyle demiyor ama anlıyorsunuz yani. Hep beraber anlamamazlıktan mı gelelim?"

 

Muhalefet, iktidarı bu darbe söylentilerini güncel durumu unutturmak için kullanmakla itham ederken, iktidar kesimi  adeta her an darbe olabilirmiş gibi açıklamalar yapıyor. Bu açıklamaların etkisi toplumun her kesimini etkileyor ve farklı uç görüşlere sahip birileri tarafından bir çok dengesiz açıklamamanın da yapılmasına zemin hazırlıyor diye düşünüyoruz.

 

Sevda Noyan Kimdir?

 

Yunanistan göçmeni bir ailenin kızı olarak İzmir'de dünyaya gelden Sevda Noyan kendi söylemiyle, "Cahiliye Döneminde" İzmir'de Ege TV'de makyözlük ve organizasyon yöneticiliği yapıyordu. Bir İtalyan vatandaşı ile 15 yıl evli kalan Aişe Sevda Noyan aynı zamanda İtalyan vatandaşı. Ailesi CHP'li olan Sevda Noyan'ın gençlik yıllarında sosyalist ve feminist görüşleri olduğu biliniyor. İlerleyen dönemde dünya görüşünde büyük bir değişim yaşayan Sevda Noyan şimdiki Eşi Münib Engin Noyan'la evleniyor. Şimdilerde muhazafakar kimliğiyle tanınıyor.

 

Yayının Tamamı