Dünya Virüslerle Savaşırken Mucizevi Yöntem Oil Pulling

Düzenli uygulandığında oil pulling yönteminin otuzdan fazla sistematik hastalığı tedavi ettiğine yönelik oldukça fazla bilimsel çalışma vardır.

Dünya Virüslerle Savaşırken Mucizevi Yöntem Oil Pulling
Koronavirüs, Oil Pulling, Hindistan

 

Oil pulling, Hindistan'da uygulanan geleneksel bir halk ilacıdır.

 

Modern ilaçların ve ağız hijyenini sağlayan ürünlerin yan etkilerin ortaya çıkması nedeniyle, insanlar geleneksel uygulamalara yönelmiştir. Rus Doktor Fedor Karach’in 1990 yılında katıldığı bir kongrede 15 senelik kronik kan hastalığı ve eklem ağrısı yüzünden yataktan kalkamaz halde olan hastasının sırf bu yöntem ile kurtulduğunu anlatması ile bu metot yayılmaya başlamıştır.

 

Genel Sağlık Ağız Sağlığıyla Başlar

 

Ağız, insan vücudunun genel sağlığının aynası olarak kabul edilir. Ağız sağlığı ve genel sağlık birbiriyle ilişkilidir. Bu nedenle ağız sağlığının korunması çok önemlidir. Ağız boşluğu milyarlarca mikroorganizmayı barındırır, bunlardan bazıları kardiyovasküler hastalık, diyabet gibi sistemik hastalıkların gelişmesine neden olur. Modern ilaçların neden olduğu  yan etkiler  bilim insanlarını doğal ürünler üzerinde araştırma yapmaya teşvik etmiştir.

 

Oil Pulling Ne İşe Yarar?

 

Ayçiçek yağı, susam yağı,zeytin yağı ve hindistancevizi yağı oil pulling tekniğinde kullanılır. Bu yağlar sayesinde bakteri ve virüsler ağız boşluğundan uzaklaştırırlar. Oil pulling ile, ağız içindeki mikroorganizmalar yağa yapışır ve böylece yağ ile birlikte ağızdan uzaklaştırılması sağlanır. Diş çürüğü, diş eti iltihabı ve ağız kokusuna neden olan bakteriler ağız boşluğundan uzaklaştırılır. Vücuttaki toksinler ve bakteriler yağda sıkışıp kalarak tükürükle vücuttan atılır. Böylece yağ çekme tüm insan vücudunu arındırır. Oil pulling yöntemiyle 45 gün, günde 15 dakika uygulanarak 2007, 2008 ve 2011 yıllarında yapılan araştırmalarda özellikle diş çürümesi rahatsızlıklarını azalttığı bilimsel olarak ispatlanmıştır. Düzenli uygulandığında yağ çekmenin zihni canlandırdığı ve duyuları güçlendirdiği de yapılan araştırmalar arasında yer almaktadır.

 

Oil Pulling Nasıl Yapılır?

 

 

Sabah herhangi bir şey yemeden dişler fırçalanmadan önce bir yemek kaşığı doğal susam, zeytin ya da hindistancevizi yağı dişlerin arasından süzülerek ağız içine alınır.  Yağ dişlerin arasından geçirilir.  Başlangıç için yaklaşık beş dakika bu işlem yapılır. Sonraki uygulamalarda 15 dakika boyunca oil pulling işlemini yapılabilir. Uygulama esnasında gargara yapılmaz.  Yağ yutulmaz çünkü bu yöntemin boğazla bir ilgisi yoktur.

İşlem sonrasında ağızdaki yağ bir mendile tükürülerek çöpe atılır. Yağın tükürük ile birleştiğinde yağın renginin  değiştiği de  gözlemlenebilir.Sonuç olarak tüm dünya virüslerin tehdidi altındayken binlerle yıllık bu yöntemin uygulandığında solunum yolları dahil birçok hastalığın önlendiği kanıtlanmıştır.

 

Kaynak 1 Kaynak 2 Kaynak 3