Koronavirüse Çare Kekik Mucizesi

Tüm dünyayı alt üst eden yeni tip koronavirüsün sebep olduğu covid-19 hastalığına karşı karvakrol içeren ürünlerin iyileştirici gücü olduğu görüldü.

Koronavirüse Çare Kekik Mucizesi
Kekik, Karvakrol, Koronavirüs, Covid-19

 

Son zamanlarda tüm dünyada binlerce insanın canına mal olan Covid-19 hastalığına karşı karvakrol içerikli ürünlerin çare olabileceği konuşulmaya ve araştırılmaya başlandı. Farklı ürünlerden ve bitkilerden elde edilebilen karvakrol en çok ''Kekikte'' var. Evet yanlış duymadınız herkesin kolayca ulaşabileceği ve her derde deva diye duyduğumuz o meşhur ''Kekik''.

Kalp hastalıklarına, kansere karşı faydalı, bağışıklık sistemini güçlendirici, cilde, göze ve daha bir çok şeye faydalı olduğu bilinen kekik, anlaşılıyor ki koronavirüs gibi virüs ve bakteri kaynaklı hastalıklara da iyi geliyor.

 

 

Ülkemizde bu durumun gündeme gelmesinde rol oynayan Medicana Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Murat Hakan Terekeci ve doktor arkadaşları koronavirüsle mücadele sürecinde Covid-19 hastalığına yakalandılar.

Doç Dr. Doktor Terekeci bir doktor arkadaşından aldığı tavsiye üzerine karvakrol kullanmaya, kullandırmaya başladıklarını aktardı.

 

''Dr. Müslüm bey (Dahiliye Uzmanı Doktor Müslüm Sağır) bir şekilde bana ulaştı ve bu durumdan bahsetti. İlacı göndermek istediğinden bahsetti. Ben de bir fitoterapist olarak karvakrole inanıyorum dedim. Hemen getirin, hatta buradaki arkadaşlara da kullanabiliriz' dedim.  Biz kullanılması gerektiği prosedürde bunları hem içerek hem koklayarak kullandık. 

Ben çok düzenli kullandım ve kendimi çok rahat hissettim. Koklanabilir bir şey olduğu için ventletördeki hastalar için de bir çare olabilir. Çalışma yapmak lazım. Bu bana iyi geldi, belki başkasına gelmeyebilir. Ama inanıyorum ki, bu bizim elimizde büyük bir silah olabilir. Çünkü bu hastalıkla mücadele eden ülke bence artık dünya yönetiminde söz sahibi olacak.

En kaliteli kekik Toros Dağları'nda. Bu karvakrol zaten temel olarak kekik yağının içerisinde var."

 

Aslında karvakrolün covid-19'a iyi geldiğini söyleyen ve doktorlara öneren kişinin Dr. Erdem Ulaş olduğu söyleniyor.

 

 

Dr. Erdem Ulaş şimdilerde Avrasya Bir Vakfi Bünyesinde çalışmalarını sürdüren, ''Mucize Bitki Kenevir /Gerçek Köye Dönüş Projesi'' kitabının yazarı ve ''CARVACROL ÜN ANTİBAKTERİYEL ANTİVİRAL, ETKİLERİ ve UYGULAMALARDAKİ COVİD-19 BAŞARISI'' adlı çalışmanın sahibi bir Uluslararası Enerji Uzmanı.

 

 

Benzer şekilde Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Mehmet Akdemir 'de karvakrol'ü hastalarında uyguladığını ve başarılı sonuçlar elde ettiğini belirtiyor.

“Bu ilacı hastalarıma kullandım ve iyi sonuçlar elde ettik. Bu ilacı şu anda 15 şehir ve 27 tane korona merkezine gönderdik. Arkadaşlar ilaçları orada kullandılar. Bazı hastalarımızda dramatik sonuçlar aldık. Bu insanlar entübe sınırında. Bu hastalarda ciddi iyileşme gördük. Tabii ki bütün hastalarımızda aynı sonucu alamadık. Ancak bazı hastalarımız son döneme girmiş ve artık sonuç alınması çok zor hastalardı.

Biz bazı hastalarımızın nasıl iyileştiğine şaşırıyoruz. Bu hastalarımızın hepsinin akciğer görüntüleri kayıt altında. Ancak bilimsel sonuç almak için henüz erken, çünkü bilimsel sonuç almanız için bir gruba ilacı vermeniz, diğer gruba ise vermemeniz lazım. Bunu kanıtlamak için henüz erken dediğimiz gibi. Ben Ercüment Hoca (Ovalı) ile  görüştüm, onların elinde izole virüs var. Büyük ihtimalle kendi ellerindeki virüse bu ilacı gösterecekler.

Ancak bu ilacın koronaya karşı daha önceden çalışması var. Bu ilaç, hastane mikroplarına da normal ilaçlardan daha fazla gösteriyor. Bunlar zaten biliniyordu ve ilaç haline getirildi ve biz de denedik. Karvakrol içeriyor. Elimizde çok değerli bir element var bor gibi. Bize satılan kekiklerle ilgili, 70 kiloysanız buna göre kekik tüketmeniz gerekiyor. İlacın bir tabletine tekabül ediyor.

 

''Karvakrol Standardize Edilmiş ve Doğru Dozda Kullanılmalı''

 

Ancak karvakrolün ve kekiğin kullanımında bilinmesi gereken çok önemli bir detay var.

Kekik yağının ve karvakrolün tek başına uzun süreli kullanımlarında eğer iyi arındırılmamışsa, kabul edilebilir seviyelere getirilmemişse zehir etkisi görülebiliyor. Daha da önemlisi sentetiği var. Sentetiğini içtikten iki saat sonra öldürebiliyor. Bu çok dikkatli kullanmak gereken karvakrolun  standardize edilmiş olarak alınması gerekiyor. Yani kullandığınız üründeki karvakrol oranı olması gereken yüzdede ayarlanması gerekiyor.

Bunun haricinde çok abartmadan kekik, keki suyu ve kekik yağı kullanımının faydaları saymakla bitmiyor.

 

 

Bir çok ilaç şirketi karvakrol içeren ürünleri üretmeye ve piyasaya sürmeye başladı. İlaç değil bir besin takviyesi olduğu için herkesin kullanımı mümkün ancak doktor tavsiyesi almadan ya da iyice araştırmadan bilinçsiz kullanım kötü sonuçlar doğurabilir.

Kekikte karvakrol gibi bir çok faydalı madde bulunuyor ancak şimdilerde bunlardan en meşhur olanı karvakrol. Gelecekte kekik ve içeriğinde bulunan maddeler daha çok konulacak gibi görünüyor.

 

Kaynak 1 Kaynak 2 Kaynak 3 Kaynak 4