Rockefeller Vakfının 10 Yıl Önce Yayınladığı Rapordaki Coronavirüs Kehaneti

Gelecek bilimci' Peter Schwartz'ın, Rockefeller Vakfı'na bağlı kurduğu Global Business Network (GBN) tarafından yayınlanmış 'Teknoloji ve Uluslararası Kalkınmanın Geleceği için Senaryolar' adlı raporda küresel bir salgın felaketi senaryosunda anlatılanların bugün yaşananlara çok benzediği ortaya çıktı.

Rockefeller Vakfının 10 Yıl Önce Yayınladığı Rapordaki Coronavirüs Kehaneti
Rockefeller Vakfının 10 Yıl Önce Yayınladığı Rapor

 

En Gelişmiş Ülkeler Bile Salgında Alt Üst Olacak

 

2010 Mayıs ayında yayınlanan raporda 2030 yılına kadar gerçekleşebilecek kehanetlerden bahsediliyor. Bu kehanetlerden birinde küresel bir salgın tüm detaylarıyla anlatılıyor.

İşte o rapordan şaşırtan detaylar;

"Yıllardır öngörülen küresel salgın geldi. Hızla yayılan virüs, salgınlara en hazırlıklı ülkeleri bile alt üst etti"

 

Salgından İlk Çin Kurtulacak

Salgından İlk Çin Kurtulacak

 

Coronavirüsün merkezi olan Çin'de virüsün yayılımının neredeyse durmuş olması bir yandan sevindirici bir haber ancak virüsün merkezinin Avrupa'ya ve Amerika'ya kayması komplo teorilerini akıllara getiriyor. Rockefeller raporunda da bunun ön görülmesi gerçekten şaşırtıcı.

''Salgın tüm dünyayı sardı. Tedbirlerin uygulanması gelişmiş ülkeler için bile büyük sorun oldu. Fakat birkaç ülke üstesinden daha iyi geldi; özellikle Çin. Çin hükümetinin tüm vatandaşlar için zorunlu karantinayı hızlı bir şekilde koyup uygulaması ve tüm sınırları anında kapatması milyonlarca can kurtardı. Ve virüsün yayılmasını diğer ülkelerden çok daha erken durdurmaları salgın sonrası hızlıca toparlanmalarına imkân verdi."

 

Küresel Ekonomik Çöküş

Küresel Ekonomik Çöküş

 

Bazı ekonomistler ve ünlü ekonomi dergisi The Ekonomist 2020 yılının resesyon yılı olacağını öngörüyordu. Genel olarak mevcut ekonomik düzeninin sonuna gelindiği ve her an bir çöküşün yaşanacağı belirtiliyordu. Coronavirüs resmen bu çöküşün startını vermiş oldu. Rockefeller raporu da bunu yıllar öncesinde öngörmüştü. Tüm bunlar bir tesadüf mü?

"Küresel salgının ekonomiler üzerinde ise ölümcül bir etkisi oldu. Hem insanların hem de malların uluslararası hareketliliği durma noktasına geldi, turizm gibi zayıf endüstriler ve küresel tedarik zincirleri etkilendi. Yerelde bile, normalde en hareketli olan dükkânlar ve ofis binaları hem çalışanlar hem de müşterilerden yoksun şekilde aylarca boş kaldı"

 

Gıda Kıtlığı Yaşanabilir

Gıda Kıtlığı Yaşanabilir

 

Raporun devamında gıda kıtlığı yaşanabileceği de belirtiliyor.

"Küresel gıda ve kaynak kıtlığı karşısında ülkeler iç piyasalarını ithalata karşı korumak ve tarımsal ürün ve diğer emtia ihracatını azaltmak için ticaret bariyerlerini yükseltti. 2016 yılına gelindiğinde, ülkeler Berlin Duvarı'nın yıkılışı sonrası dünyaya damgasını vuran küresel işbirliği ve birbirine bağlılığın en zayıfladığı döneme girdi."

 

Dünyayı Yönetenler Ailelerden Olduğu Söylenen Rockefeller Raporu Yayından Kaldırdı

Dünyayı Yönetenler Ailelerden Olduğu Söylenen Rockefeller Raporu Yayından Kaldırdı.

 

İnsanlık tarihinin en zengin ailelerinden olan Rockefeller ailesinin bir çok alanda dünyaya hükmeden şirketlere sahip olduğu biliniyor. Tüm komplo teorilerinde geçen bu aile gizemlerine birini daha eklemiş görünüyor.

Rapor, Rockefeller Vakfı’nın resmi sitesinde 25 Mayıs 2010'da “www.rockefellerfoundation.org/news/publications/scenarios-future-technology”  adresinden paylaşılmış. Ancak birkaç yıl sonra bilinmeyen bir nedenle rapor siteden kaldırılmış.